farby do tkanin

Malowanie tkanin wraz z dzieckiem to inspirująca zabawa, której efektem mogą być niepowtarzalne, wyjątkowe ubrania. Nie ma co ukrywać ? dzieci uwielbiają wszystko, co da się stworzyć własnoręcznie ? koszulki z własnym wzorem bądź inne elementy garderoby. Farby do tkanin można wykorzystać także do ozdabiania innego rodzaju przedmiotów, takich jak buty, pościel czy też czapki.

  • Malowanie ubrań pomysłem na jesienne wieczory
  • Dlaczego warto malować ubrania?
  • Własnoręcznie ozdabiane ubrania
  • Farby w sztyfcie do ubrań

Pomysł na wieczór z dzieckiem ? malowanie ubrań

Rodzice zastanawiający się, co robić z dzieckiem, by wspierać jego kreatywność, a przy tym doskonale się bawić, mogą zaopatrzyć się w farby do tkanin. Do wyboru dajemy podstawowy zestaw sześciu kolorów farb. Osoby, które chcą jednak mieć szersze możliwości i czerpać z bogatszej gamy kolorystycznej, powinny zdecydować się na zestaw składający się aż z 12 farb w sztyfcie.

Farby tempery do tkanin posiadają wiele zalet. Między innymi:

  • powstają na bazie wody
  • nie wymagają wcześniejszego przygotowania podłoża
  • nie pękają po wyschnięciu
  • są odporne na pranie
  • szybko wysychają

Dlaczego warto malować ubrania?

Wiedząc już, jakimi farbami można malować pod tkaninach, dobrze zastanowić się, dlaczego w ogóle warto to robić. 

Przede wszystkim, farba do tkanin w sztyfcie pomoże odnowić stare i nieco zużyte ubranka dziecięce. Maluchy często i dość intensywnie się brudzą, w efekcie czego na ich ubraniach pojawiają się trudne do usunięcia plamy. Wystarczy zastosować farby tempery do tkanin, by skutecznie je zamaskować, a przy okazji ? uzyskać wyjątkowe i niepowtarzalne ubrania dla dzieci, których nie da się kupić w sklepie.

I to właśnie ta oryginalność jest kolejną zaletą malowania po ubraniach. Spodnie, bluzy i koszulki z własnym wzorem pozwolą maluchowi poczuć się wyjątkowo i wyróżnić się w tłumie kolegów.

Nie trzeba chyba mówić o tym, że wspólne malowanie ubrań to fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Farba do tkanin odporna na pranie pozwala stworzyć na materiale dowolny wzór ? ograniczeniem jest tutaj wyłącznie wyobraźnia. Członkowie zabawy mogą rywalizować między sobą w tworzeniu szalonych, barwnych i niepowtarzalnych dzieł na tkaninach. Ubrania można w tym przypadku traktować jako czyste płótno, które można pomalować na dowolny sposób.

Rodzice, zwłaszcza małych dzieci, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że gdy ich maluch wpadnie na jakiś pomysł, ciężko jest go od tego odwieść. Często zdarza się, że dziecko chce mieć w swojej garderobie ubranie z konkretnym motywem, akurat niedostępnym w sklepach. W takiej sytuacji wystarczy zastanowić się, jakie markery do tkanin będą najlepsze i przystąpić do realizacji wizji dziecka.

Jak ozdobić ubrania?

Tak naprawdę potrzeba niewiele, by stworzyć spersonalizowane, wyjątkowe ubrania wraz z dzieckiem. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw farb do tkanin, a wszystkie przydatne do dekoracji przedmioty znaleźć można w domu.

W przypadku małych dzieci, które nie mają jeszcze rozwiniętych zdolności manualnych, dobrym pomysłem będzie przygotowanie prostych szablonów, które maluch będzie mógł odrysować na tkaninie. Rodzic może je ostrożnie wyciąć w dowolny kształt, by maluch mógł rysować na tkaninie kolorowe serduszka, gwiazdki, księżyce i tym podobne.

W ozdabianiu ubrań trzeba wykazać się nie lada kreatywnością i pomysłowością. Przykładowo - aby uzyskać na tkaninie równe kółka, można wykorzystać rolkę po papierze toaletowym czy szklankę, żeby ją odrysować. Równoległe linie z kolei można stworzyć przy pomocy grzebienia z szerokim rozstawem zębów. Farby do tkanin można tak naprawdę nanosić na wiele różnych sposobów ? niekoniecznie konwencjonalnych.

Dlaczego warto wybrać farby w sztyfcie?

Farba do tkanin w sztyfcie jest doskonałym wyborem zwłaszcza w przypadku małych dzieci, bowiem pozwala im na większą precyzję.  Maluch tworzy obrazek na tkaninie, operując farbą jak kredką.

Warto dodać, że produkt oczywiście spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa, a także nie zawiera substancji, które mogłyby być toksyczne i niebezpieczne dla dzieci. Farby w sztyfcie są wyjątkowo łatwe w użyciu i nie brudzą rąk, co pozwala na łatwe doprowadzenie się do porządku wszystkim uczestnikom rodzinnej zabawy. Krótki czas wysychania sprawia, że dziecko już w krótkim czasie po zakończeniu malowania będzie mogło dumnie nosić stworzone przez siebie ubranie.

Wystarczy dobry pomysł i odrobina farby, by ożywić nawet najbardziej znoszone i nudne ubrania. Dzięki farbom w sztyfcie można stworzyć zachwycające projekty w żywych, oszałamiających kolorach. Rodzinna zabawa farbami do tkanin to czas pełen śmiechu, radości i szalonych pomysłów. W efekcie można otrzymać ubrania, których nie sposób kupić w żadnym sklepie i które z pewnością przyciągną niejedno spojrzenie. Czy istnieje lepszy sposób na wyróżnienie się z tłumu? ?


FaLang translation system by Faboba

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać na podany adres mailowy wiadomości dotyczące nowości oraz promocji produktów oferowanych przez ?Panta-Plast? sp. z o.o., dodaj swój adres e-mail do newslettera. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera poprzez skorzystanie z funkcji ?usuń e-mail? przy formularzu zapisu do newslettera lub wysłanie wiadomości mailowej na adres rodo@pantaplast.com.pl Rezygnacja powoduje skutki na przyszłość, co oznacza, że nie wpływa na zgodność z prawem wysyłki newslettera dokonanej przed rezygnacją.

Copyright © 2015 Panta Plast. All Rights Reserved.
Panta Plast dokłada wszelkich starań, aby traktować użytkowników uczciwie i otwarcie, przy uwzględnieniu najlepszych praktyk. korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.

Umowa o dofinansowanie projektu w ramach działania 3.4. 
Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 
Nr Umowy: POIR.03.04.00-10-0218/20-00