Jakie farby do malowania twarzy? Przegląd bezpiecznych produktów

Malowanie twarzy to w ostatnich latach bardzo popularna rozrywka wśród dzieci. Może stanowić fantastyczną atrakcję, jeśli chodzi o imprezy plenerowe i zabawy urodzinowe. Większość dzieciaków uwielbia malowanie twarzy. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że dziecięca skóra z zasady jest bardzo delikatna i wrażliwa. Dlatego przy wyborze odpowiednich farb trzeba przestrzegać kilku zasad.

 

O czym pamiętać, wybierając farby do malowania twarzy?

Rodzice chcący kupić farby do makijażu powinni pamiętać o tym, że najlepiej zdecydować się na delikatne farby stworzone na bazie wody i łagodnego kremu. Farby tego typu są bardzo wydajne, szybko wysychają i doskonale kryją skórę. W ich składzie nie powinno być żadnych parabenów, które mogą powodować uczulenia, zwłaszcza u dzieci z tendencjami do alergii.

Warto unikać tłustych, ciężkich farb do twarzy. Pomimo tego, że charakteryzują się one dość niską ceną, to jednak słabo kryją, brudzą wszystko dookoła i nie pozwalają skórze oddychać. Ich stosowanie może sprzyjać powstawaniu potówek, podrażnień czy wysypki.

 

Chcąc kupić bezpieczne farby do twarzy trzeba pamiętać o tym, że jest to produkt kosmetyczny, który należy traktować tak jak kosmetyk. W żadnym wypadku nie można decydować się na farby do twarzy niewiadomego pochodzenia bądź też produkty za kilka złotych. Mogą być one nie tylko kiepskiej jakości, ale wręcz szkodliwe. Dodatkowo, posługiwanie się nimi nie gwarantuje estetycznego efektu końcowego.

Chyba nie trzeba wspominać o tym, że do malowania dziecięcej twarzy absolutnie nie wolno stosować farb artystycznych ? akrylowych, plakatowych i innych. Ich skład kompletnie wyklucza możliwość kontaktu z delikatną skórą dziecka.

Malowanie twarzy ? o czym pamiętać?

Przed przystąpieniem do użytkowania farby do malowania twarzy dobrze jest wykonać próbę uczuleniową. Jak ją wykonać? Po wewnętrznej stronie łokcia dziecka należy nałożyć niewielką ilość farby i pozostawić ją tam na przynajmniej kilka godzin. Jeśli na skórze nie pojawi się żadne podrażnienie i nie wystąpią niepokojące objawy, bez żadnych obaw można farbę nakładać na twarz.

 

Nawet w przypadku farb do malowania twarzy wysokiej jakości trzeba pamiętać o tym, by nie pozostawiać ich na skórze na zbyt długi czas. 2 ? 3 godziny to maksimum, a po ich upływie farbę należy zmyć przy pomocy delikatnych kosmetyków.

 

Osoby zastanawiające się, czym malować twarz, mogą zdecydować się na wygodne farby w sztyfcie do malowania twarzy. W przypadku wyboru innych farb, koniecznie trzeba pamiętać o tym, że gąbki i pędzle używane do malowania skóry muszą być perfekcyjnie czyste. Po zakończonej sesji malowania należy dokładnie je wyparzyć, a powierzchnię farby wyczyścić przy pomocy mokrego papierowego ręcznika. Wszystko po to, by na przedmiotach nie pojawiły się skupiska szkodliwych bakterii.

Jakie farby do malowania twarzy wybrać?

Rodzice, którzy chcą kupić dla swojego dziecka zestaw do malowania twarzy, nie zawsze wiedzą, na jaki produkt ostatecznie się zdecydować. Oto krótka lista sprawdzonych zestawów farb do malowania twarzy, całkowicie bezpiecznych i przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka:

zestaw do malowania twarzy

Farby do twarzy z aplikatorem to produkt, który można precyzyjnie i łatwo nanosić na skórę bez konieczności brudzenia rąk. Farby w sztyfcie pozwalają na bezpieczne wykonanie makijażu nawet najmłodszym dzieciom ? posiadają jakość produktu kosmetycznego i wytwarzane są zgodnie z normami Unii Europejskiej. W składzie tych farb nie ma miejsca dla środków tłuszczowych i środków petrochemicznych ? dzięki temu łatwo usuwają się ze skóry przy pomocy mydła i wody. Są produktem przebadanym mikrobiologicznie i dermatologicznie, co minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii. Ich ciekawe i żywe kolory pozwalają na stworzenie na skórze prawdziwego arcydzieła.

Farby w sztyfcie metaliczne

Już na pierwszy rzut oka farby w sztyfcie do malowania twarzy wyróżniają się metalicznym połyskiem. Dzięki nim można stworzyć na skórze malucha lśniący, połyskujący rysunek, który z pewnością podbije jego serce. Farby w sztyfcie metaliczne wyprodukowane zostały zgodnie z normami dotyczącymi produktów kosmetycznych i posiadają jakość produktu kosmetycznego. Można bezpiecznie je stosować nawet u dzieci z delikatną i wrażliwą cerą, a to ze względu na brak w ich składzie środków tłuszczowych i petrochemicznych. Farby metaliczne łatwo usuwają się ze skóry i są produktem testowanym dermatologicznie.

Farby w sztyfcie metaliczne

Jest to zestaw farb do malowania twarzy i tkanin, który podbije serce każdej księżniczki. Warto wspomnieć o tym, że do zestawu dołączona jest również koszulka, którą dziewczynka może pomalować według własnego uznania. W skład zestawu wchodzi 6 farb temperowych, które z uwagi na formę sztyftu są wyjątkowo łatwe w użyciu i nie brudzą rąk. Aby stworzyć przy ich pomocy barwny rysunek, nie trzeba korzystać z pędzelka i wody. W składzie farby nie występują główne alergeny, toteż sprawdzi się ona w przypadku dzieci z tendencją do alergii.

Sześć bajecznie kolorowych farb w sztyfcie

Zestaw sześciu bajecznie kolorowych farb w sztyfcie przeznaczonych do malowania twarzy i tkanin, utrzymany w pirackiej stylistyce. Maluch w zestawie znajdzie także białą koszulkę z pirackim motywem, którą może samodzielnie pokolorować. Farby w sztyfcie nie brudzą rąk i są wyjątkowo łatwe w aplikacji. Szybko wysychają, toteż już po krótkim czasie maluch może cieszyć się barwnym malunkiem na twojej twarzy. W składzie farb nie ma rozpuszczalników i głównych alergenów, są one produktem testowanym dermatologicznie i spełniającym wszelkie wymagane normy.


FaLang translation system by Faboba

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać na podany adres mailowy wiadomości dotyczące nowości oraz promocji produktów oferowanych przez ?Panta-Plast? sp. z o.o., dodaj swój adres e-mail do newslettera. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera poprzez skorzystanie z funkcji ?usuń e-mail? przy formularzu zapisu do newslettera lub wysłanie wiadomości mailowej na adres rodo@pantaplast.com.pl Rezygnacja powoduje skutki na przyszłość, co oznacza, że nie wpływa na zgodność z prawem wysyłki newslettera dokonanej przed rezygnacją.

Copyright © 2015 Panta Plast. All Rights Reserved.
Panta Plast dokłada wszelkich starań, aby traktować użytkowników uczciwie i otwarcie, przy uwzględnieniu najlepszych praktyk. korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies.

Umowa o dofinansowanie projektu w ramach działania 3.4. 
Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 
Nr Umowy: POIR.03.04.00-10-0218/20-00